אודות מכללת כרכור

כבר 22 שנים שאנו מכשירים אנשי מקצוע מובילים ומאפשרים למאות אנשים ללמוד לימודי חוויה מרתקים, מעצימים ומרפאים. אנחנו גאים להיות חלק מקהילה שעוסקת יום יום בריפוי, אחווה וקבלת הזולת.

צוות מורי המכללה נבחר בקפידה ומזמין אתכם למסע מרתק לתוך עצמכם ולתוך עולמות של ידע. תוכלו לבחור בתכנית הכשרה מקצועית ,שתקדם אתכם לעבר אופק תעסוקתי חדש, מתגמל ובמסע חוויתי אישי – מעמיק- תמיד בליווי הצמוד והתומך של צוות המכללה המיומן.

מכללה מובילה לרפואה משלימה

מהוותיקות והמובילות בתחומה בישראל, מציעה לכם מגוון מסלולי לימוד ותכניות מתקדמות בכל ענפי הרפואה המשלימה ולימודי הרפואה האלטרנטיבית. צוות המכללה פותח בפניכם קשת רחבה של התמחויות, יוצר עבורכם הזדמנויות תעסוקתיות מרתקות והופך אתכם למטפלים במקצוע, במהות ובנשמה. לימודי רפואה אלטרנטיבית, שיאצו, רפלקסולוגיה, ארומתרפיה, רכיבה טיפולית, פרחי באך, תזונה, ופסיכותרפיה הינם חלק מהתחומים המרתקים הנלמדים במכללה ואשר באמצעותם לא רק שתהפכו לאנשי מקצוע מוסמכים בתחום אלא שתעברו במקביל תהליך עמוק ומשמעותי עם עצמכם ותגלו משמעות חדשה בחייכם.

מכללת כרכור מציעה מגוון גדול של מגמות לימוד בקורסים שנתיים ורב שנתיים ובתחומים ייחודיים – מגע, אבחון, תזונה, תהליכים רגשיים, נפשיים ורוחניים. לימודי רפואה משלימה יקנו לכם הן ידע תיאורטי והן מעשי במהלכם תיחשפו לשיטות עבודה מרתקות ויעילות ומן המתקדמות ביותר בתחום זה. אל מכללת כרכור מגיעים סטודנטים מכל רחבי הארץ המבקשים ליהנות מהמקצועיות ומהמחויבות של המרצים, ללמוד בקבוצות קטנות ואינטימיות ולעבור במסגרת הלימודים תהליך משנה חיים בסביבה מאתגרת ירוקה ואיכותית.

לאהוב את המקצוע, לדעת לטפל

המכללה הוקמה בשנת 1993 מתוך חלום וחזון אישי של גילאת לביא ארבל, מייסדת המכללה, להפוך את תהליך הכשרת המטפלים בלימודי הרפואה המשלימה ולימודי הרפואה האלטרנטיבית לאישי יותר, לאיכותי יותר, למקצועי יותר וליסודי יותר. שנים עברו, השילוב בין סגנון לחזון עשה את שלו – וכיום אנו גאים בכ-2,500 הבוגרים שלנו, הנחשבים לטובי המומחים ומועסקים במרפאות, בקליניקות פרטיות, בקופות החולים ובמרכזי בריאות.


מכללת כרכור – סוד ההצלחה שלנו…

דרישות ללא פשרות – אנו מחויבים לכבוד המקצוע ולמטופלי העתיד – ועל כן איננו מתפשרים על רמת הלימודים ועל הדרישות לקבלת התעודה.

כיתות קטנות – הלימודים בקבוצות קטנות מספקים מרחב למידה מוגן ואפשרות לביטוי עצמי. ההקפדה על יחס אישי מאפשרת לנו לראות את האדם מאחורי השם, וכמובן שקבוצה קטנה מאפשרת בנוסף התיחסות והקשבה למה שעולה וצף מבחינה רגשית לצד ההכשרה המקצועית.  

לא רק ציונים – אנו מאמינים כי מעבר לידע, מטפל טוב נדרש למגוון רחב של כישורים. מסיבה זו הציון הסופי הוא רק חלק מהדרישות לקבלת תעודת מטפל, לצד חוות דעת מנחה, בשלות אישית וקריטריונים נוספים.

סטאז' חובה – כל הסטודנטים במכללה מחויבים לעבור התנסות מעשית בתכנים התיאורטיים.  הסטאג' מודרך ומושגח ע"י מנחה הקורס או המגמה, התוצאה היא בוגרים מנוסים, בשלים ואיכותיים יותר ובנוסף מבוקשים לעבודה בתחומם.

חקר גוף-נפש – בעידן שבו המרכיב ה'טכני' של הטיפול זוכה למשקל יתר, אנו נשארים נאמנים למקור וזוכרים כי בבסיס הרפואה המשלימה עומד הקשר ההדוק בין הגוף לנפש והיחסים שבין המטפל למטופל. 

תהליך התפתחותי אישי – מלבד ההכשרה המקצועית אנחנו נותנים דגש רב לתהליך עומק שעובר כאן כל אדם, המאפשר שינוי, הקשבה פנימה, דיוק אישי, העצמה והתפתחות אישית.

החזון שלנו

החזון של “מכללת כרכור” הוא להעמיד דור של מטפלים מקצועיים, קשובים ופתוחים שיובילו את תחום הרפואה המשלימה והמשולבת לפתחו של כל בית ואדם בעולם, בעשורים הבאים.
כיום, המחקר בתחום הגוף-נפש מאשר את מה שמסורות ריפוי עתיקות ידעו תמיד – הגוף והנפש חד הם, כל המחלות הן נפשיות ורגשיות כפי שהן גופניות. במרווח שבין הגישה הרפואית – מערבית, המודלים הפסיכולוגים והגישות הטבעיות אלטרנטיביות מצויה הרפואה המשולבת. בסיס תפיסתה ומהותה מציע שילוב אינטגרטיבי שלם ומלא בין הגוף לנפש ולרוח גם יחד. באמצעות תזונה ומגע, תנועה ונשימה, טיפול וורבאלי והקשבה, עבודה אנרגטית ועבודת גוף, עבודה רגשית והתפתחות אישית.
מכללת כרכור חקקה על דגלה מקצועיות ומצוינות לצד המחויבות לתרום את חלקה ביצירת קרקע פורייה לטיפוח המודעות האישית והציבורית לחיים שלמים ומאוזנים באמצעות יצירת בית מקצועי תומך ומחנך לערכים של ריפוי, איזון, אהבת אדם, שמירה על הסביבה וההבנה כי הריפוי מתחיל בתוכנו וכשם שכוחו של הריפוי להעלות אדם על דרך המלך כך יכולתו לשפר את העולם כולו. אנו חיים בעידן שהשכיל והבשיל להבין כיצד נכון להתייחס אל האדם והעולם בו הוא חי. מידת האחריות שאנו מסוגלים לקחת על עצמנו מול ערכים חברתיים, אזרחיים סביבתיים ופנימיים הולכת וגדלה, יחד עם זאת מידת העומס והצפיפות בה אנו חיים משפיעה על נפשנו וגופנו ומשם על כל פרט בעולמנו. ההכרה בצורך לקבל רפואה אחרת, כזו הלוקחת בחשבון את כל הפרמטרים – גופניים, פסיכולוגים, חברתיים, סביבתיים ועוד הולכת וגדלה. אנו מאמינים כי הרפואה המשלימה והמשולבת היא רפואת העתיד והצורך בה רק הולך וגדל. כמכללה ותיקה ומעוצבת הבנויה בראש ובראשונה מצוות של מנחים ואנשי מקצוע שהולך באומץ בדרך הריפוי, הטיפול וההקשבה אנו רואים חובה לקיים תוכניות לימוד מעמיקות ומקצועיות, המתחדשות ומתעדכנות כל הזמן ולאפשר בית חם ותומך פתוח ומקצועי, מדויק ומעודכן לכל אחד מאלפי הסטודנטים שלנו.

גלריה

  • DSC_2444
  • DSC_2463
  • DSC_2358

סרטון

אולי יעניין אותך גם...