call

דוהרים קדימה בית הספר למקצועות הרכיבה

סוסים ואנשים - זו האהבה שלנו

ברוכים הבאים

בית הספר 'סוסים ואנשים' הוקם בשנת 2003 והכשיר עד היום 350 מדריכי רכיבה ומטפלים ברכיבה. רובם עובדים כיום בארץ ובעולם במגוון תפקידים ובולטים בחוות המובילות.

בית הספר נחשב כיום לבית הספר המקצועי בישראל.

לפניכם מידע ראשוני על המקצוע, התחום ותוכנית ההכשרה שלנו 'למדריכי רכיבה טיפולית'.

 

להתפרנס, להגשים להשפיע

מדריך רכיבה טיפולית עובד בסביבה דינמית במרחב החווה. יום עבודה טיפוסי יכלול הכנת הסוסים לטיפולים, תכנון של מבנה הטיפולים, שיחות עם הורים וטיפול במגוון של מטופלים. ברוב החוות עובד צוות מגוון ויום העבודה יכלול התייעצויות ועזרה הדדית. מהלך הטיפול נפרס בדרך כלל על פגישה שבועית לאורך 20 שבועות לפחות ומערכת טיפולית יכולה להמשך גם מספר שנים. מדריך רכיבה טיפולית נדרש ליכולת ארגון טובה, יכולות רגשיות גבוהות, התמדה ותשוקה לעזור לאחר.

את הידע והבטחון אנחנו נעניק לכם.

  

דגש על ההכשרה הטיפולית 

לסוס יכולות טיפול וריפוי עצומות - הכלה גבוהה, חוסר שיפוטיות, המגע, התנועה, הריח, המימד הרוחני שברכיבה ועוד ועוד. אבל! האדם המטפל הוא המרכז של הטיפול - הוא בונה ושומר על הקשר, הוא אחראי ל'מרחב הבטוח' של המטופל, הוא מתרגם ומתווך את הסוס, הוא אחראי לסוס ולכן: אנו שמים דגש רב על ההכשרה הטיפולית המעשית שתכין אתכם לנהל נכון את הקשר עם המטופל (והסוס) - בשפה המקצועית תחום זה נקרא 'יחסי מטפל מטופל'.

 

מה עוד מייחד את הלימודים אצלנו

אנו עובדים בקבוצות קטנות ולכן מצליחים להעניק יחס אישי ומענה לצרכי כל תלמיד ותלמיד. אנו מאמינים בתרגול רב בשטח של התיאוריות והידע הנלמד ומנסיון של שנים רבות מאפשרים לכל תלמיד לתרגל בכל יום לימודים את החומר שנלמד. צוות המורים שלנו ותיק ומנוסה ובא 'מהשטח' ומודע לחשיבות של דוגמא אישית, אתיקה ומחוייבות להצלחת כל תלמיד. אנו דורשים הרבה מהתלמידים שלנו ונותנים להם יותר.

 

מבנה הלימודים

תוכנית הלימודים מבוססת על יום מלא כל שבוע במשך שנה רצופה. יום הלימודים מורכב משלושה חלקים: 4 שעות של רכיבה ותרגול הדרכת רכיבה, 4 שעות של עבודה טיפולית מעשית עם סוסים , 3 שעות של שיעורים עיונים או תרגול נוסף. תכני הלימוד כוללים: מעולם הסוסים - וטרינריה וטיפול שוטף בסוס, פסיכולוגיה ותקשורת עם סוסים, אימון ואילוף, ציוד ואביזרים ועוד. מעולם הטיפול - פרקים מפסיכולוגיה, פיזיותראפיה, חינוך מיוחד, לקויות למידה, ריפוי בעיסוק. תרגול מעשי של טיפול במגוון אוכלוסיות עם בעיות רגשיות, פיזיות, קוגנטיביות ותקשורתיות. בחלק האחרון של שנת הלימודים כל תלמיד מקבל 3 מטופלים ומטפל בהם לאורך 4 חודשים רצפים בפיקוח והדרכה של הצוות המקצועי.

 

מתלבטים אם זה המקצוע עבורכם ? זקוקים לעזרה ?

אנחנו פה בשבילכם. צרו קשר ונשמח לענות על כל שאלה.

 

עוד על רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית על סוסים מורכבת משלושה גורמים: המטופל המטפל והסוס, וכן מתהליך טיפולי המאגד בתוכו תהליכים בשלוש רמות: גוף, נפש ורוח. האינטראקציה בין המטופל המטפל והסוס מאפשרת תקשורת ייחודית המספקת חוויה טיפולית המקדמת את בריאותם הרגשית והפיזית של המטופלים וגורמת לחוויות רגשיות ותקשורתיות אצל המטופל. קשר זה  בא לידי ביטוי בשהייה במחיצת הסוס, טיפול בו, וכמובן ברכיבה עליו. 
לרכיבה הטיפולית תרומה עצומה ומיוחדת. הטיפול נעשה בטבע באווירה פתוחה ומאפשר למטופלים ולמטפלים להרגיש את החופש והמרחב.
 
הסוס הינו כלי טיפולי מרתק, ניתן לטפל בו, לרכב עליו, להסתכל כיצד הוא מתנהג וכן ללמד אותו וללמוד ממנו. למידה זו פותחת שער לעולם הפנימי של המטופל, על כל מורכבויותיו.  
גוף הסוס, תנועתו הייחודית, היענותו לשפת הגוף של הרוכב עליו וקבלת הרוכב ללא תנאי ושיפוט, מציף תכנים רגשיים חבויים המאפשרים התמודדות רגשית טובה יותר למטופלים בתחום הנפש והרוח, וזהו השילוב המיוחד בין שלושת הרמות בתהליך הטיפולי.
היתרון הגדול לעומת טיפולים אחרים זה לא רק לדבר על הדברים אלא לעשות אותם,
המטופל נדרש לעשות פעולות תוך כדי הטיפול אשר משרישות ומבססות את השינוי הדרוש דרך עשייה וחוויה. 
 

עוד על אפשרויות העבודה בתחום

בישראל היום ישנו ביקוש רב למדריכי רכיבה טיפולית בכול הארץ. עשרות בקשות למדריכים איכותיים מגיעות מידי שנה מחוות הפזורות ברחבי הארץ.
הבוגרים של סוסים ואנשים עובדים בשטח ובהצלחה רבה ורשת הבוגרים שלנו ישמחו לעזור לכם להקלט בחוות בהם הם נמצאים. 
בוגרי בית הספר מובילים כיום את תחום הטיפול בחוות המקצועיות ביותר בישראל, והם ישמחו לארח אתכם בחווה להיכרות, להתנסות ולספר לכם על התהליך שעברו במהלך הלימודים.
 
התחום משווע תמיד לאנשי מקצוע איכותיים, רציניים ומחויבים ולשמחתנו הבוגרים שלנו עונים על הצורך הזה.
אנו בבית הספר סוסים ואנשים הולכים יד ביד עם הבוגרים שלנו ומבטיחים 100% השמה בסיום הלימודים.
סגל המנחים בבית הספר הינו מקצועי ביותר ומגיע מעולם הרכיבה ומהאקדמיה.
הידע  שצברו המרצים לאורך השנים פותח בפני הלומדים תחום זה עולם של טיפול, של עזרה הדדית ושל שיקום יכולות.
 

 

לתיאום פגישת יעוץ והתנסות חינם בחווה
השאירו פרטים

 

סוסים ואנשים - בית הספר למקצועות הרכיבה

 

כתבות

רכיבה טיפולית עבור נשים נכות

מאמר זה דן בנושא השימוש ברכיבת סוסים כאמצעי טיפולי במקרים של נשים נכות וההשלכות הנובעות מכך עבור המטפלים המקצועיים המספקים את הטיפול.
לחץ כאן למאמר
הסוס הינו כלי טיפולי מרתק, ניתן לטפל בו, לרכב עליו, להסתכל כיצד הוא מתנהג וכן ללמד אותו וללמוד ממנו..
לחץ כאן למאמר

ההיסטוריה של רכיבה טיפולית

מטפלים ברכיבה המשתמשים ברכיבה טיפולית ככלי לקידום ושיפור מצבים פיזיים ורגשיים החלו את דרכם כבר בימי יוון העתיקה. כבר אז הכירו בסוס כאמצעי טיפול מיוחד במינו ורב עוצמה.
לחץ כאן למאמר
הטיפול באמצעות רכיבה, הולך ומתפתח. גם ילדים קטנטנים יכולים להנות משיטת טיפול זאת. תכונותיו של הסוס ויחודו, מתאימים לקשת הגלאים ולמגוון של קשיים...
לחץ כאן למאמר

קבוצת רכיבה על סוסים כמרחב פוטנציאלי

המאמר מציג עבודה קבוצתית באמצעות רכיבה על סוסים. צורת עבודה זו פותחת אפשרות ייחודית לעבודה עם בני נוער הסובלים מהפרעת קשב וריכוז..
לחץ כאן למאמר

מידע לסטודנט

קישורים בתחום

גבר   אישה