ספר מטפלים - אינדקס מטפלים ראשי

המידע המופיע בספר מטפלים זה, הינו בפרסומם של נותני השירות ועל אחריותם בלבד. אין המכללה אחראית בשום דרך לתוכן הפרסום ו/או צורתו מכל בחינה שהיא. 

הרשמה התחברות

המטפל השלם… ההוליסטי

"התבוננות זו בשלם, היא הינה ההתבוננות ההוליסטית והיא משמעותית ומבורכת.
מטפל הוליסטי, לא "רק נוגע" בגופו של המטופל באמצעות טכניקות עבודה מגוונות, כגון, שיאצו, עיסוי, רפלקסולוגיה, באמצעות צמחי מרפא, תמציות באך ועוד,  אלא "נוגע" ומשפיע באמצעות המגע על הרקמות החיות, על זרמים תת-קרקעיים הנובעים ממעמקים חבויים לא-מודעים שנוצרו במהלך שנות חייו של האדם ועוד קודם לכן. זרמים ותכנים עמוקים אלו באים לידי ביטוי במציאות החיצונית העכשווית באופנים שונים כמו מחלות, רגשות, כאבים פיזיים, כעסים, פחדים, תוקפנות …
על מטפל הוליסטי מוטלת אחריות עצומה. במגע – יד הוא "מושלך" אל תוך עולמו הלא – מודע של המטופל ועליו לפענח את האותות והסימנים ,כגון: חום הגוף ומתח השרירים כדי להיות מוכן להכיל את אותו עולם חבוי מעיניו כמו ובעיקר מעיניו של המטופל.
המטפל ההוליסטי "קורא" בספר אשר "נכתב" על ידי המטופל , בחלקו ללא מודעות לעצם העניין והמטפל הקורא בספר, מנסה לפענח את הסימנים את המילים לכדי סיפור ברור בעל משמעות.
המשימה קשה, תובענית, מאמצת ודורשת התכוונות חיובית ומתמשכת.
תוכנו של ה"ספר" משמעותי למטפל הרואה והמבין את האחריות הטיפולית שבידיו כערך עליון, הרואה את עצמו כעומד בפני קודש הקודשים – היצירה הקרויה אדם, והוא, המטפל רוצה להבין איך להיות בקשר עם אותו האדם, בקשר עם גופו ורגשותיו הגלויים והסמויים כאחד. להציע למטופליו איכות טובה יותר לחייהם".
מתוך מאמר שכתבה שרה גוברין, MA ביעוץ ותרפיות. מנחה מוסמכת בפסיכודרמה, מלמדת קורס יחסי מטפל מטופל וקורס פסיכודרמה במכללה  ובביה"ס לרכיבה טיפולית "סוסים ואנשים".