חוות הסוסים שלנו

מי אנחנו ?
חוות סוסים ואנשים הוקמה ע"י בית הספר סוסים ואנשים המכשיר מטפלים ברכיבה ומדריכי רכיבה בתוכנית המעמיקה והמקצועית ביותר בישראל.
אנו מאמינים שהחווה היא קודם כל מקום חינוכי, מקום בו עושים הכל על מנת לקבל כל אדם כפי שהוא ולאפשר לו לגדול ולהתפתח במיומנויות מקצועיות וחברתיות.
הבסיס לכל העבודה בחווה הוא האהבה לסוסים והרצון ללמוד לעומק על החיבור בין האדם לסוס, מהקרקע וברכיבה. לשם כך בנינו צוות של מדריכי רכיבה מיומנים, מערך של תוכניות הדרכה הכוללות בצד לימוד הרכיבה והטיפול בסוס גם ידע תיאורטי רב. סוסי בית הספר מאומנים לעבודה עם ילדים, נוער ומבוגרים ולמשימות רכיבה שונות: רכיבה טיפולית, רכיבה ספורטיבית, רכיבת שטח, רכיבה בקבוצות, שימוש בכדורים ואביזרים שונים ועוד.
איך רכיבה על סוסים תורמת לרוכב?
הרכיבה על סוסים תורמת לרוכב מעצם היותה ספורט אתגרי, מהנה ומיוחד. הקשר עם הסוס, עם המדריך והלמידה הרבה שיש לתחום להציע מאפשר קרקע להתפתחות לאורך שנים רבות.
התרומה באה לידי ביטוי בשלושה מישורים עיקריים:
במישור הפיזי הרכיבה מחזקת את הגוף, משפרת קורדינציה, מוטוריקה גסה ועדינה, שיווי משקל, התמצאות מרחבית, סדר וארגון ועוד.
במישור הרגשי הרכיבה משפרת את הדימוי העצמי בעקבות ההצלחה וההתמודדות עם הרכיבה, התחושה של שליטה בסוס, היכולת לתקשר איתו, החוויה המרגיעה והמיוחדת לרכיבה, הטיפול בסוס ועוד.
במישור החברתי הרכיבה מאתגרת את הרוכב לפתח מערכת יחסי תקשורת עם הסוס, המדריך ורוכבים נוספים בקבוצה, להיות שותף לצוות החווה ולקחת חלק בתפעול החווה והטיפול בסוסים.
גם למבוגרים תורמת הרכיבה רבות, אפשר להתייחס לרכיבה כשעה של פינוק, ניקוי ראש או תרגול פיזי ובכל מקרה נזהיר אתכם מראש שזה…ממכר.
במה אנו מאמינים?
אנו מאמינים בעבודה מתוך הבנה וכבוד לסוס, כשותף, כחיה אצילית. אנו מאמינים שהרכיבה היא חלק חשוב אך לא פחות מכך חשובים החלקים של השותפות בתפעול החווה והחינוך לאחריות כלפי החיות.
אנו מאמינים שהתלמיד צריך להבין 'למה' עושים ולא רק 'איך', ביחס חם, בגובה העיניים בכל גיל, אנו מאמינים ביכולת של האדם ללמוד, באפשרות לפתוח דף חדש במקום חדש, בלהעיז ולנסות.
טיפול ברכיבה
טיפול ברכיבה הינו מפגש אישי הנמשך כשעה ונערך בדרך כלל אחת לשבוע וכולל שיחה עם המטפל ועבודה מקצועית עם הסוסים בהתאם למטרות הטיפול. בחווה מתקיימים טיפולים מקצועיים ברכיבה אשר נותנים מענה למגוון רחב של קשיים כגון: ליקויי קשב וריכוז, בעיות התנהגות, היפראקטיביות, בעיות תקשורת, בטחון עצמי נמוך, תסמונות נוירולוגיות שונות, פיגור שכלי, שיקום נכים, פגועי C.P, נפגעי תאונות דרכים, C.V.A, נכי צה"ל, פגועי הלם קרב ועוד.
פעילויות עם מוסדות טיפוליים (לילדים ולמבוגרים), בתי ספר וגני ילדים:
החווה מציעה מגוון תוכניות לימוד, חוויה ואתגר לקבוצות מאורגנות על בסיס חד פעמי וקבוע החל מגיל הגן ומעלה. התוכניות כוללות עבודה במרכזי למידה והתנסות הכוללות:
תיאוריה, התנסות מהקרקע והתנסות ברכיבה ברמות אתגר ותוכן שונות. נשמח להציע לכם תוכנית המותאמת לצרכיכם.
מתנדבים
בחווה פועל מערך מתנדבים – ההתנדבות מתחילה משעה בשבוע ומתאימה לכל אדם, החל מגיל 9 ומעלה, שרוצה לתרום מזמנו לטובת עזרה לאחר.
במסגרת ההתנדבות משתלב המתנדב במשימה התואמת את כישוריו, החל מעזרה בתפעול החווה, דרך הובלת סוס ברכיבה טיפולית, העברת שיעורים תיאורטיים, חונכות אישית לרוכבים אחרים ועזרה למדריכי הרכיבה.
החווה ממוקמת בקיבוץ גן שמואל באזור שקט ונעים. לתיאום שיעורי רכיבה, טיפולים ברכיבה, שירותי פנסיון וכל נושא אחר אנא פנו לטלפון: 04-6377716 ונשמח לעזור
בברכה,

צוות החווה.

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד