תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

להתפרנס, להגשים
להשפיע

מדריך רכיבה טיפולית עובד בסביבה דינמית במרחב החווה. יום עבודה טיפוסי יכלול הכנת הסוסים לטיפולים, תכנון של מבנה הטיפולים, שיחות עם הורים וטיפול במגוון של מטופלים. ברוב החוות עובד צוות מגוון ויום העבודה יכלול התייעצויות ועזרה הדדית. מהלך הטיפול נפרס בדרך כלל על פגישה שבועית לאורך 20 שבועות לפחות ומערכת טיפולית יכולה להמשך גם מספר שנים. מדריך רכיבה טיפולית נדרש ליכולת ארגון טובה, יכולות רגשיות גבוהות, התמדה ותשוקה לעזור לאחר.

דגש על ההכשרה
הטיפולית

לסוס יכולות טיפול וריפוי עצומות – הכלה גבוהה, חוסר שיפוטיות, המגע, התנועה, הריח, המימד הרוחני שברכיבה ועוד ועוד. אבל! האדם המטפל הוא המרכז של הטיפול – הוא בונה ושומר על הקשר, הוא אחראי ל'מרחב הבטוח' של המטופל, הוא מתרגם ומתווך את הסוס, הוא אחראי לסוס ולכן: אנו שמים דגש רב על ההכשרה הטיפולית המעשית שתכין אתכם לנהל נכון את הקשר עם המטופל (והסוס) – בשפה המקצועית תחום זה נקרא 'יחסי מטפל מטופל'.

מה עוד מייחד
את הלימודים

אנו עובדים בקבוצות קטנות ולכן מצליחים להעניק יחס אישי ומענה לצרכי כל תלמיד ותלמיד. אנו מאמינים בתרגול רב בשטח של התיאוריות והידע הנלמד ומנסיון של שנים רבות מאפשרים לכל תלמיד לתרגל בכל יום לימודים את החומר שנלמד. צוות המורים שלנו ותיק ומנוסה ובא 'מהשטח' ומודע לחשיבות של דוגמא אישית, אתיקה ומחוייבות להצלחת כל תלמיד. אנו דורשים הרבה מהתלמידים שלנו ונותנים להם יותר.

עוד על רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית על סוסים מורכבת משלושה גורמים: המטופל המטפל והסוס, וכן מתהליך טיפולי המאגד בתוכו תהליכים בשלוש רמות: גוף, נפש ורוח. האינטראקציה בין המטופל המטפל והסוס מאפשרת תקשורת ייחודית המספקת חוויה טיפולית המקדמת את בריאותם הרגשית והפיזית של המטופלים וגורמת לחוויות רגשיות ותקשורתיות אצל המטופל. קשר זה  בא לידי ביטוי בשהייה במחיצת הסוס, טיפול בו, וכמובן ברכיבה עליו.

לרכיבה הטיפולית תרומה עצומה ומיוחדת. הטיפול נעשה בטבע באווירה פתוחה ומאפשר למטופלים ולמטפלים להרגיש את החופש והמרחב.

תוכניות לימוד וקורסים

בוגרי בית הספר מובילים כיום את תחום הטיפול בחוות המקצועיות ביותר בישראל, והם ישמחו לארח אתכם בחווה להיכרות, להתנסות ולספר לכם על התהליך שעברו במהלך הלימודים.

אירועים במכללת כרכור