תזונה

לימודי תזונה טבעית - נטורולוגיה

התזונה תופסת מקום נכבד בחייך ? ההבנה שסוגי מזון טובים לך יותר מאחרים מעסיקה אותך? מחפש איך לשלב תובנות אלו עם מקצוע מבוקש?

נטורולוגיה – לימודי תזונה טבעית – הכשרה מקצועית, מקיפה ומעמיקה ביכולת הריפוי של תזונה נכונה, תוספי מזון וצמחי מרפא לפתרון פתולוגיות מורכבות וחיים בריאים יותר בדגש על הקשר בין גוף לנפש. כנטורולוג תפגוש את המטופל שלך למפגש ראשון של תשאול מעמיק על חייו, מילוי שאלונים מקיפים וראיון עומק. בשלב הבא תבנה תוכנית טיפול מקיפה ולאורך החודשים הבאים תלווה את המטופל בשינוי דרך פגישות תקופתיות, שיחות המשלבות התייחסות לחלקים הרגשיים, היכולת להתמיר שינוי ומעקב אחר התוצאות בפועל וביצוע ההתאמות הדרושות. התהליך מול המטופלים הינו אישי, עמוק ומשלב התייחסות גוף ונפש לחייו וצרכיו של המטופל כמו לפתרון שתציע. כנטורולוג תלמד לעבוד בשילוב רופא המשפחה, להשתמש בדיקות מעבדה וסימנים קליניים ולהגיע לשורש הבעיה מתוך הבנה כי מחלה היא ביטוי לחוסר איזון טבעי.

הלימודים מתאמים לאלו המבנים כי תזונה נכונה ואורח חיים בריא הם המפתח לחיים מאוזנים ובריאים – נפש בריאה בגוף בריא. ולאלו המחפשים ידע מעמיק וקריירה משגשגת בתחום מבוקש. מענין ?

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

מהי תזונה טבעית?

האדם הוא מזונו – We are what we eat

נפש בריאה בגוף בריא משמע כאשר מזינים את הגוף במזון בריא, הגוף יפעל בצורה מיטבית, אך לא רק הגוף, גם הכישורים המנטליים והנפשיים בהכרח משתפרים. לימודי תזונה טבעית מפתחים את המודעות לתזונה נבונה, נכונה ובריאה, המתאימה אינדיבידואלית לכל מטופל. תזונה נכונה היא הבסיס לחיים שלנו, היא משפיעה: על הבריאות שלנו, על המראה שלנו, על מצב הרוח שלנו ועל החוסן הנפשי שלנו. כיום אחוז גבוה מהאוכלוסייה סובל ממחלות שהן תוצאה של חברת שפע: השמנה, סוכרת, בעיות לב, בעיות עיכול, מחלות אוטואימוניות ועוד.
הטכנולוגיה מאפשרת לנו לייצר מזונות ברמה הגבוהה ביותר, לגוון את סל הצריכה שלנו ולהרחיבו. עם זאת, תהליכי העיבוד וההפצה פוגעים באיכות המוצר ובערכו התזונתי, והתוצאה: תחלואה ושיבושים הורמונליים. לימודי תזונה טבעית ממפים את עקרונות התזונה הנכונה והבריאה במקצועיות ובאחריות רפואית ומאפשרים התאמה אישית של המזונות ואורח החיים המתאים למטופל ויוצרים עבורו הווה ועתיד טובים יותר.

עקרונות התזונה הטבעית

  • המזון משמש אמצעי ריפוי – הגוף יודע לרפא את עצמו, עלינו רק לתת לו את האמצעים לכך.
  • התאמת המזון לאדם ספציפי – הטיפול התזונתי הינו ייחודי לכול אחד ואדם.
  • חיבור בין הפיזיולוגיה, התזונה והנפש – לימודי תזונה טבעית מקנים ידע המגשר בין תהליכים פיזיולוגיים לצורכי התזונה ולרקע הרגשי של המטופל, וזאת בהתאם לגילו ולמצבו הבריאותי.
  • אבחון פתולוגיות הנוגעות לתזונה – הטיפול התזונתי מאפשר לזהות תזונה לקויה, שגויה ולא איכותית, כמו גם את השפעתה על צבירת הרעלים הגורמים להתפתחותן של מחלות. האבחון והטיפול מתבססים על בדיקות מעבדה ועל סימנים קליניים, כמו גם על בדיקה מקיפה של אורח חייו של המטופל ומצבו הריגשי.

תוכנית הלימודים

  • לימודי יסוד – פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינראלים.
  • סוגי המזונות – תכונותיהם, האנרגיה שלהם הפתולוגיות השונות והטיפול בהן.
  • אמצעי טיפול נוספים – צמחי מרפא, תוספי מזון, פרחי באך, ארומתרפיה.

במכללה אנחנו שמים דגש רב על ההכשרה של מטפלים, על המעבר מסטודנט למטפל.

במשך שלוש שנים עוברים תהליכים יחד, בתמיכה של הקבוצה והמנחים. מושם דגש רב על תהליך ההתפתחות האישי והמקצועי של הסטודנט והפיכתו למטפל במלוא מובן המילה. דגש זה בא לידי ביטוי במשך שלושת השנים של עבודה בקבוצות קטנות, עבודה דינאמית, לימודי יחסי מטפל מטופל וליווי אישי של הסטודנט. בשנה הרביעית עוברים סטאז' מודרך המאפשר יישום של כל חלקי התוכנית תוך הקפדה והדרכה צמודה.

התכנית עשירה ומגוונת, הכוללת לימודים תיאורטיים לצד התנסות מעשית ומכשירה את בוגריה לאבחן ולהכיר לעומק מזונות וסופלמנטים (תוספי מזון) ולהתאימם למטופל. מכללת כרכור מציעה התמחות קלינית מקיפה בלימודי תזונה טבעית (נטורולוגיה). במסגרת הלימודים מתוודעים הסטודנטים למגוון שיטות אבחון רפואיות ולקשת רחבה של סגנונות והרגלי תזונה הרצויים למטופל, לרבות שיטות מסורתיות, שיטות שמקורן במזרח (עקרונות הרפואה הסינית) ושיטות מודרניות, ולומדים להתאים לכל מטופל את הרגלי התזונה המתאימים לו ולאורח חייו.

היקף התכנית

היקף הלימודים עומד על 2055 שעות אקדמיות, המתפרשות לרוב על פני ארבע שנים. ניתן לבנות תכנית לימודים המותאמת אישית לסטודנט ולצורכיו.

הפוטנציאל התעסוקתי בתחום
לאחר שעמדו בהצלחה בדרישות הלימודים והסטאז', מקבלים הסטודנטים תעודת סיום והסמכה ומשתלבים בקליניקות פרטיות, בחנויות טבע, מרפאות לרפואה משולבת ובחברות העוסקות בתוספי מזון ומוצרי בריאות. כמו כן, חלקם פונים לדרך עצמאית כיועצי תזונה ומנהלים קליניקות עצמאיות ומשגשגות.

התעודה

הסמכה ותעודת סיום במסלול לימודי תזונה: בתום תהליך ההכשרה והלימודים המקיפים קשת רחבה של נושאים, כלים מעשיים והתמחות מוענקת תעודה על סיום לימודיו. הלימודים במכללה לרפואה הוליסטית נועדו להעניק את ההכשרה הטובה ביותר להתמחות בתחום, וכוללים הכשרה עיונית ומעשית.

מושגים מקצועיים

תזונת האדם הבריא

מושג שבא לתאר אכילה המושתת על מזונות הקרובים ביותר בצורתם כפי שהם מופיעים בטבע. ( ללא כימיקלים, לא מתועש וכו')

תזונה בהתאמה

תזונה המושתת על תזונת האדם הבריא תוך התאמה באופן אינדיבידואלי לצורכי האדם בהתאמה לעונות השנה, לאנרגטיקה של האדם. למשל: טיפס קר –  תזונה מחממת ומניעה, טיפס חם – תזונה מקררת ומרגיעה.

משולש החיים

משולש החיים

בריאות תלויה בהזנה של הגוף (מה אנו מזינים את גופנו), בניקוז (היכולת לפנות פסולת מהגוף ) ובתנועה שמאפשרת את קיומם של שני התהליכים הללו

צוות המנחים

שאלות נפוצות ומידע מקצועי

  • מה פירוש השם נטורולוגיה?

  • מהם המקצועות הנלמדים במסלול הכשרה לנטורולוג?

  • כמה זמן נמשכים לימודי נטורולוגיה?

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים