%d7%a4%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%a8%d7%a4%d7%99%d7%94-%d7%9c%d7%9c%d7%90-%d7%a9%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%9d

לימודי פסיכותרפיה גופנית הוליסטית

חברים פונים אליך לעצה ? משתפים אותך בחייהם ? המחשבה לעסוק בטיפול מלווה אותך שנים ?

פסיכותרפיסט גופני הוליסטי מלווה אנשים בתהליכי הבראה משמעותיים. במהלך יום העבודה הוא משלב כלי טיפול ורבאלי, שיחה והקשבה, יחד עם כלי מגע ונשימה, תנועה ויצירה, ויכולות עבודה אנרגטית. מהות התהליך הינו עבודה רגשית והתפתחות אישית. אם פסיכולוגיה מעניינת אותך, המגע הבינאישי מאפיין אותך, אם יש בך רצון גם לגעת ולא רק לדבר, אם יש בך אמונה שיש בעולם אנרגיה ופתיחות לעולם הרוחני –  פסיכותרפיה גופנית הוליסטית מגלמת את כל אלו בתוכה ומהווה מקצוע מתקדם ומבוקש.

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

פסיכותרפיה גופנית הוליסטית

ההכרה במערכת היחסים הקיימת בין הגוף לנפש איננה חדשה, מאז ומעולם התעוררו שאלות בקשר לתחום זה.
במזרח הרחוק נתפסים הגוף והנפש כשני חלקים בלתי נפרדים של אותו שלם, תפיסה זו באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים בחלק זה של העולם.
העולם המערבי בחר ליצור הפרדה בין גוף לנפש, הפרדה זו באה לידי ביטוי בהתפתחותם הנפרדת של מדעי הרפואה המערבית ומדעי ההתנהגות. תפיסה זו המעודדת באופן קיצוני את ההפרדה בין גוף לנפש בראה עולם בו מחשבותינו וגופינו מתחרים זה בזה וזאת משום שהם חסרים את החיבור והמיזוג.
במרווח שבין הגישה הרפואית-מערבית המודלים הפסיכולוגיים והגישות הטבעיות-אלטרנטיביות מצויה הפסיכותראפיה ההוליסטית. בסיס תפיסתה ומהותה מציע שילוב אינטגרטיבי שלם ומלא בין הגוף לנפש ולרוח גם יחד.
התכנית לפסיכותראפיה הוליסטית של המכללה משקפת את הגישה החדשה הרווחת כיום במדינות העולם המערבי ומציעה מודל טיפולי הנשען על השילוב בין תהליכי טיפול וורבאליים והקשבה, מגע ונשימה, תנועה ויצירה, התבוננות ממוקדת וזרימה, עבודה אנרגטית ועבודת גוף, עבודה רגשית והתפתחות אישית.
אנו מאמינים כי כל תפיסתנו את הנפש צריכה להתרחב מאוד, לא ניתן עוד לחשוב כי הנפש מוגבלת למוח או לשכל, היא קיימת בכל תא בגופנו.
הגוף כולו מרגיש ומבטא רגש והוא דומה לנהר של מידע ואנרגיה ולכל חלקיו תקשורת דינאמית עם החלקים האחרים.
התכנית לפסיכותראפיה גופנית הוליסטית נבנתה על יסודות הבנות עמוקות אלה והיא מאפשרת למידה וחוויה עמוקה של כל אחד מיסודותיה. התכנית מתאימה למי שמזדהה עם עיקרה ומטרותיה ומזמינה אותו להצטרף לדרך מרתקת ומרגשת של הגשמה, ריפוי והזדמנות לבוא לידי ביטוי אל תוך החיים באופן העמוק והמלא ביותר.

הכרה בינלאומית

התכנית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית במכללת כרכור פועלת משנת 2009 והינה תכנית ייחודית ומעמיקה, המשלבת בין תכנים אקדמאים קלאסיים, פסיכותרפיה גופנית התיחסותית, לימודי מגע ולימודים טראנס פרסונליים-רוחניים.
לאחרונה זכתה התכנית להכרתו וברכתו של האיגוד המקצועי החשוב ביותר באירופה בתחום הפסיכותרפיה הגופנית ה-EABP (European Association for Body Psychotherapy) והפכה לחברה פעילה בפורום האיגוד. בוגרי התוכנית יכולים מעתה להתקבל כחברים מלאים ולהיות מוכרים כפסיכותרפיסטים גופניים מקצועיים המוכרים ע"י ה-EABP .לוגו של הeapb
מעבר ליתרונות המובהקים של הכרה בינלאומית בבוגרי התכנית כפסיכותרפיסטים מקצועיים, ישנה אפשרות בלעדית, לראשונה בארץ ולבוגרי התכנית במכללת כרכור בלבד להמשיך לתואר שני MA בפסיכותרפיה אינטגרטיבית.

תכנית הלימודים – גיוון מייצר התמחות
לימודי הפסיכותרפיה מציעים הכשרה מקיפה במשך 4 שנות לימוד ובמסגרת חמש חטיבות לימוד:
חטיבה ראשונה – חטיבה אקדמית העוסקת באנטומיה, בפיזיולוגיה, בפסיכולוגיה, בפתולוגיה, בפסיכו-פתולוגיה וביחסי מטפל-מטופל.
חטיבה שנייה – חטיבה המבוססת על לימודים תיאורטיים לצד סדנאות עבודה (workshops). בין הנושאים הנלמדים: פסיכותרפיה ביו-דינמית, תנועה ומוזיקה, מגע ויצירה, ייעוץ ברגעי משבר, יצירת שפה משותפת, דימוי הנפש באמצעות דימוי הגוף.
חטיבה שלישית – חטיבה המתמקדת בלימודי גוף-נפש ומספקת ארגז כלים חווייתי: שימוש בתמציות פרחי באך (מימוש עצמי ואיזון), דמיון מודרך (עבודה עם תת-המודע), דפוסי חשיבה והתנהגות, אבחון גורמי מחלה וריפוי, חיבור לממד הרוחני.
חטיבה רביעית – חטיבה המתמקדת בעבודה אנרגטית. בין הנושאים הנלמדים: תנועה מודעת ויצירתית, זיכרונות רגשיים האצורים בגוף, מדיטציה ונשימה מודעת, תהליכים אנרגטיים במגע ובצליל, טכניקות לפירוק ואיזון של מרכזי האנרגיה בגוף.
חטיבה חמישית – חטיבה המגייסת מגע לצורך ריפוי גופני ונפשי. חטיבת המגע מתייחסת לאמונות ולזיכרונות כאל מבנים ביולוגיים המאוחסנים באיברי הגוף, ומציעה טיפול הנוגע בהיסטוריה ובזיכרונות באמצעות העור.

סה"כ 2,974 שעות לימוד.

התמחויות בלימודי פסיכותרפיה גופנית הוליסטית

בדומה לתכניות אחרות במכללת כרכור, גם קורס פסיכותרפיה מאפשר לכם בחירה באחד משני מסלולי ההתמחות, במקצועות המגע (חטיבה חמישית):
התמחות בעיסוי – קורס דו-שנתי המכשיר מטפלים בכירים בעיסוי רפואי הוליסטי ובעיסוי רקמות עמוק אינטגרטיבי.
התמחות בשיאצו – קורס דו-שנתי המכשיר מטפלים בכירים בשיאצו וכולל לימודי פילוסופיה סינית.
כל קורס בתוכנית מקנה כלים לטיפול בפתולוגיות גופניות ורגשיות. במקום המשפט האחרון.

צוות המנחים

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים