strip_web_netur_ff

לימודי נטורופתיה

זוכר את הרגע שהבנת שיש קשר בין גוף לנפש? את התחושה שמזון מסוים 'עושה לך טוב' ואחר לא? את הכח המרפא של המגע? את העוצמה שבהקשבה? נטורופתיה משלבת את כל התובנות הללו ומשכללת אותם לכלי טיפולי הוליסטי (כוללני). הנטורופת מקשיב, מאבחן, נוגע, משקף ומוביל לשינוי בהרגלי החיים באמצעות תובנות המשלבות גוף ונפש, חומר ורוח, מזרח ומערב. אם חשוב לך להבין את התמונה כולה ולדעת להעניק פתרון כולל, אם בוער בך הרצון לטפל, הנטורופתיה עשויה להתאים לך.

 

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

מהי נטורופתיה?

נטורו = טבעי פתיה = דרך, נתיב רפואה נטורופתית הנה אסכולה מרכזית בריפוי הטבעי וכן שיטת ריפוי השואפת לרפא את האדם על ידי עידוד מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. הנטורופתיה כוללת בתוכה מגוון שיטות אבחון וטיפול המאפשרות לנטורופת הסתכלות הוליסטית והתאמה אופטימלית של הטיפול למטופל . זוהי גישה הוליסטית האדם נתפס כמכלול שלם של גוף, נפש ורוח.

השיטה מתחשבת באורח החיים הכולל ובגורמים נפשיים, סביבתיים ותזונתיים. הטיפול באמצעות נטורופתיה לא מתמקד בהקלת הסימפטום אלא בהבנת מקור הבעיה, מתוך התבוננות והבנה של אותו המכלול, והתחשבות באספקטים נפשיים, תזונתיים, סביבתיים וכן הרגלים של אורח חיים, ופעילות גופנית. זהו תחום בו הלימודים בו הם מעמיקים מרתקים, ומאתגרים ביותר. קורס נטורופתיה במכללת כרכור מאפשר בנייה של עתיד מקצועי ויתרה מכך, מקצוע בו הקבלה היא בעצם הנתינה.

הנטורופתיה כוללת מגוון שיטות אלטרנטיביות לאבחון ולטיפול. הכשרתו של הנטורופת כמטפל רב תחומי ברפואה הטבעית מאפשרת לו לאבחן את המטופל ולהתאים לו תכנית טיפולים אינדיבידואלית. נקודת המוצא היא שהגוף מסוגל לרפא את עצמו; יש רק לעודד את המנגנונים הטבעיים שלו לפעול לאיזון ולריפוי.

על תכנית הלימודים

הנטורופת הוא מטפל רב-תחומי ברפואה הטבעית. הכשרתו נמשכת ארבע שנים, והיא מורכבת מכ-3,000 שעות אקדמיות במתכונת של לימודי בוקר או ערב. על התכנית אמונים אנשי מקצוע ותיקים ומנוסים המגיעים מתחומי הנטורופתיה, הפסיכולוגיה והרפואה. בתום תקופת הלימודים מוסמך הבוגר עצמו לאבחן את מטופליו ולהתאים עבורם תכנית אישית ומקיפה.

התכנית מקנה הכשרה מקיפה אשר באמצעותה לומד הסטודנט שיטות טיפול וריפוי שונות, הנשענות כולן על תפיסת עולם ועקרונות אשר מעניקים ללימודי הנטורופתיה את עוצמתו ויחודו. התכנית ללימודי נטורופתיה במכללת כרכור הינה יחידה מסוגה ומאפשרת לסטודנט בחירה של מקצועות לימוד מלבד מקצועות הליבה בהתאם לנטיית ליבו, כשרונו ויכולתו.

תכנית זו נבנתה על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומם, ביניהם מטפלים מתחום הנטורופתיה, פסיכולוגיה וכן רפואה מערבית (קונבנציונלית). התכנית היא מודולארית וניתנת לפריסה לאורך ארבע שנות לימוד, או אפילו יותר, זאת בהתאם ליכולותיו של הסטודנט. נושאי הלימוד במסלול נטורופתיה מעמיקים, מגוונים ומאתגרים. נושאים אלה, בנוסף להענקת ידע תאורטי ומעשי מאפשרים לסטודנט לעבור תהליך של התפתחות אישית וגדילה, ואת הכלים להביא לידי ביטוי את היכולות הטיפוליות המרשימות שרכש. סטודנטים רבים וכן נטורופתים מקצועיים מספרים על תחושות של העצמה שהם חווים בעת מתן טיפול.

התעודה

תעודת ההסמכה ומסלול הלימודים מוכרים ובאישור האגודה הישראלית לנטורופתיה. לימודי נטורופתיה במכללה לרפואה הוליסטית נועדו להעניק את ההכשרה הטובה ביותר להתמחות בתחום. תכנית לימודי נטורופתיה מקיפה כ 3000 שעות לימוד אקדמיות הכוללות לצד הלימודים העיוניים, תהליך התמחות (סטאז') מקצועי המכשיר את המשתתפים להשתלבות בעולם התעסוקה המקצועי.

תעסוקה בתחום

המכללה לרפואה הוליסטית, מהמכללות הותיקות בישראל הכשירה ב 20 שנות קיומה אלפי מטפלים. בוגרי לימודי נטורופתיה משתלבים במרפאות קופות החולים ובמרפאות בתחום הרפואה המשלימה ומנהלים קליניקות עצמאיות משגשגות.

נושאי הלימוד במסלול נטורופתיה

 • תזונה: צמחי מרפא, ארומתרפיה
 • רפואה מערבית: אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה, פסיכופתולוגיה, בדיקות מעבדה, יחסי מטפל מטופל, פרמקולוגיה
 • גוף ונפש: פרחי באך, דמיון מודרך, קורסים בהתפתחות אישית
 • מגע: עיסוי, רפלקסולוגיה, שיאצו
 • אנרגיה: הילינג
 • שיטות אבחון: אבחונים סיניים, לפי כף הרגל, אבחון רגשי נפשי וכן אבחון אנרגטי.
 • ניהול מקצועי: גילאת לביא ארבל (גילאת לביא ארבל (N.D), נטורופתית.
 • מרכזת המגמה: לאה אלון, N.D

מיתרונות הלימודים במכללת כרכור

 • הכול כלול- התלמידים זוכים בתכנית מקיפה, מקצועית וגמישה המותאמת גם לנטיות לבם האישיות.
 • מדע פוגש רוח – קורס נטורופתיה מציע ידע מדעי נרחב לצד ארגז כלים הוליסטי ושם דגש על תהליכי גוף-נפש העומדים בבסיס השיטה.
 • תיאוריה פוגשת מציאות- מכללת כרכור מציעה לסטודנטים התמחות קלינית בנטורופתיה. התמחות ייחודית זו נעשית במרכזים רפואיים שאינם בתי חולים, והודות לכך נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של מטופלים ולשלל סוגי קשיים.
 • התמחות בהתאמה אישית – בחירת ההתמחות מתבצעת בהתאמה אישית לכל סטודנט ומתבססת על העדפות הסטודנט ועל כישוריו הטבעיים.

קורס נטורופתיה – מגיע לכם הטוב ביותר

לפני הלימודים, במהלכם ובסופם, אנו נמצאים כאן עבורכם ולמענכם:

 • ייעוץ מסור – פגישת ייעוץ אישית עם אחד ממומחינו תיתן מענה ללבטים ולשאלות ותגדיל את הסיכויים שסטודנט המתחיל בלימודיו יתמיד בהם, יצליח ויהפוך למומחה בתחומו.
 • אווירה ייחודית- אווירה טובה חיונית לרכישת מקצוע המבוסס על שיפור חיי המטופלים. מכללת כרכור מקדשת את רווחת התלמידים ומציעה אווירה מיוחדת, שלווה ותמיכה בכל סטודנט.
 • מחויבות לאדם ולחברה- בוגרי התכנית מסיימים את לימודיהם במכללה כשהם מצוידים בכלים טיפוליים מגוונים ובכל הידע הדרוש בתחומי התזונה הטבעית ומסוגלים לעסוק במקצוע החדש בביטחון ובאחריות. המחויבות נמשכת גם לאחר תום הלימודים, והמנחים שלהם מלווים אותם וצועדים לצדם גם בהמשך דרכם.

מושגים מקצועיים

גישה הוליסטית

גישה המביטה על האדם כמכלול שלם של גוף, נפש ורוח ומתחשבת בגורמים נפשיים, סביבתיים, תזונתיים, פעילות, אורח חיים ועוד.

נטורופת

מטפל רב תחומי ברפואה טבעית.

לנטורופת ספקטרום ראיה ותובנה ויכולות אבחון וטיפול נרחבים ביותר. וזאת הודות לעובדה כי מהות מקצוע הנטורופתיה בנויה על הכשרה רחבה ומעמיקה בארבעה סקטורים עיקריים הכוללים:

 1. יחידת לימודי רפואה מערבית אקדמיים.
 2.  יחידת לימודי תזונה וצמחי מרפא.
 3. יחידת לימודי מגע.
 4.  יחידת לימודי גוף נפש רוח.

הכשרתו הרחבה מאפשרת לו התאמת תכנית טיפולים אינדיבידואלית לכל מקרה ומצב בהתאם לצורכי המטופל.

 

כוח החיים Vital force

האנרגיה המחייה את הגוף. כוח החיים מניע את משולש תהליכי החיים ותלוי בו.

אנרגיה= הכוח המניע לפעולה

הוליזם

ראיית האדם השלם (או העולם השלם) כיחידה המורכבת מרבדים שונים,

כגון הפיזי, הרגשי, המנטלי.

 

הוֹמֵיאוֹסְטָזִיס

יכולת הגוף לשמור על איזון והרמוניה תפקודית

על מנת לקיים את החיים במצב בריא

סגל ההוראה במסלול

שאלות נפוצות ומידע מקצועי

 • מה מיוחד בתוכנית ?

 • אלו תעודות מקבלים בתום הלימודים?

 • מהם התחומים והמקצועות במגמה ?

 • כמה שנים נמשכים הלימודים?

 • היכן ניתן להשתלב במקומות עבודה?

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים