ניקוי הגוף מרעלים

בטבע מתקיימת תנועה, התחדשות, קילוף שכבות, השלת הישן והתחלה חדשה. לאורך ההיסטוריה השתמשו המרפאים בצמחי מרפא ותזונה לניקוי רעלים ופסולת מהגוף ומהכבד בפרט. בדומה לניקיונות הבית שאנו עושים מפעם לפעם, כך גם גופנו זקוק לניקיון יסודי כדי שימשיך לתפקד בשמחה וכמו שצריך. מתח, אכילה מרובה, מזונות מעובדים, אוכל מרוסס, סוכרים, תרופות כל אלו מעמיסים רעלים על גופנו ומקשים על תפקודו של הכבד, כתוצאה מכך אנו חווים ירידה באנרגיה, עייפות, בעיות בעיכול, השמנה, כמיהה למתוק ולמלוח ועוד. אנו מזמינים אותך לתת לגופך התחלה חדשה ולהצטרף לתהליך ניקוי רעלים.

הצטרפו לקבוצת ניקוי רעלים וקבלו סיוע, תמיכה והדרכה. שחררו את הישן והעניקו לעצמכם התחלה מחודשת לגוף ולנפש.

DETOX
מהו ניקוי רעלים ומדוע הוא נחוץ?
איך מנקים את הכבד? ומדוע צריך לעשות זאת?

הכבד הוא אחד האיברים הגדולים ביותר בגוף והוא אחראי על סינון הרעלים בגוף – זהו הפילטר של הגוף וככל פילטר, הוא זקוק לניקוי.

אורח החיים המערבי מספק לגוף שפע של רעלים, שמקורם בתזונה לקויה, תרופות, מזון מתועש, מים מזוהמים, פיח, חומרי ריסוס ועוד ומצטברים בעיקר בכבד, אך גם ברקמות הגוף השונות. פעמיים בשנה מומלץ (גם על ידי הרמב"ם!) לנקות את הגוף מרעלים באביב ובסתיו, עונות המעבר מאקלים חם לאקלים קר ולהפך. ניקוי בעונת המעבר יכול להחליף ולמנוע את ההתקררויות והשפעות שהן הדרך שבה הגוף מנקה את עצמו באופן טבעי.

בניקוי כבד ורקמות הגוף הקרוב נלמד לנהל ולדייק התנהלות תזונתית ונטמיע אורח חיים בריא שיהפוך לכלי ריפוי עבורנו ועבור בני משפחתנו. ניקוי הוא הדרך הטבעית ביותר להבריא ממחלות , מהתמכרויות לסוכרים ולגלוטן. תהליך הניקוי מלווה בפורמולת צמחי מרפא שתפקידם לטפל ברקמות בהם השומן מאוכסן ובכל הרעלים שנצברו עם השנים והגוף לא התפנה להוציאן. לכן מומלץ לערוך דיאטת ניקוי בליווי תזונה ספציפית, על מנת לאפשר לכבד ורקמות הגוף לשחרר ולהתנקות משכבת הפסולת

מה היתרון בניקוי קבוצתי?

מפגש קבוצתי פותח את האפשרות להטמעת ידע נרחב אודות תזונה בכלל ותזונה טבעית בפרט, בנוסף לתמיכה קבוצתית ושיתוף. הקשר הקבוצתי הוא הזדמנות לקבל תמיכה ושיתוף של רעיונות והבנה עמוקה על התהליך. נלמד להכיר את עקרונות התזונה הבריאה, מהי דיאטת ניקוי, איך וכיצד לבצעה.

למי מיועד התהליך?

אם אתה יודע שמגיע לך להרגיש טוב יותר, חיוני, ויטאלי, קליל, אופטימי וקשוב לגוף שלך זה הרגע להצטרף לתהליך ניקוי הגוף מרעלים.

התהליך בנוי מארבעה מפגשים שבועיים והמטרה היא ניקוי הגוף מרעלים וריפוי תסמינים המגבילים את אורח חיינו ומכבידים על הגוף והנפש – עודף משקל, כאבי מחזור, אקנה, בעיות פוריות, מגרנות, בעיות קשב וריכוז, קנדידה ועוד…

ייחודו של התהליך הוא בגישה החיובית המאפשרת למשתתף להבין ולהכניס לחייו בראש ובראשונה את מה שנכון ובריא לגוף שלו, לצד כל איסור או צוו "אל תעשה" יינתן הסבר מפורט ועמוק לאחריו יהיה ברור וקל לשמור על ניקיון התפריט מבלי להתענות ולהילחם בעצמנו.

לאורך התהליך נרכוש הבנה עמוקה בעקרונות השמירה על חיים בריאים "נקיים" ומדויקים מבחינה תזונתית ובכך תתאפשר מציאת נתיב אישי ומשפחתי לחיים בריאים יותר לאורך זמן.

התכנים הייחודיים במפגשים מאפשרים למשתתף להבין לעומק את הסיבות לחוסר האיזון בחיינו ומקנות כלים פשוטים וישימים לעלייה על דרך של התבוננות והבנת הקשר גוף נפש בכל הקשור לבחירת המזונות שלנו.

תכנים :

  • בחירת המזונות – התזונה כמראה להתבוננות בנפש : מדוע אנו בוחרים לאכול מזון מסויים , גם כשהגוף מאותת שהוא לא נכון לנו –על מה זה מעיד ומה ממכר בתחושה שהוא נותן . כיצד נחליט לבחור אחרת ללא מאבק פנימי .
  • מזון מושכל – מזון שמזין את הגוף ואת הנפש : איזה אנרגיה ותכונות ריפוי יש למזון – כיצד נוכל להשתמש במזון כתרופה – מה נותן אנרגיה , מה מרגיע , מה מתאים למכאובים בגוף , ועוד .
  •  שפת הסימפטומים – מה המכאובים בגוף מספרים לנו ? מה המשמעות העמוקה של כאבים / חוסר נוחות שמתעוררים בנו , דוקא באיבר מסויים . מה הגוף מנסה לומר לנו.
  • כיצד להכין בקלות ובפשטות את המזון שבחרנו לאכול – שיהיה לנו טעים , נעים ובלי להשתעבד למטבח .
  • תרגול של אכילה מודעת ומלאת נוכחות – הקשבה לגוף : רעב ושובע , הקשבה לצרכים גופניים – כיצד הם מתחלפים ברעב (עיייפות , דכדוך , קושי רגשי וכדומה) .

התהליך מתחיל מתזונה בסיסית , בעלת ויברציה ואנרגיה חיה ,ומוסיפים לה מזונות נוספים בכל שבוע .בסוף התכנית מגיעים ל"תזונת האדם הבריא" – בהתאם לאמונתה ולליבה של הנטורופתיה .

יתרונות התכנית : התחלה חדשה , גמילה מממכרים תוך הרגשה טובה , השגת בריאות ותחושת חיוניות בפרק זמן קצר יחסית , הקלה משמעותית בתסמינים , הקדשת זמן לעצמי , שינוי משמעותי באנרגיה , שלווה וחיוניות .

לא מדובר בטרנד חולף אלא בהתמודדות עם האתגרים שהחיים מביאים איתם . התכנית מתחילה מהתזונה ונוגעת בנפש ."כמו שאני אוכל- ככה אני חי" . ומובילה ללקיחת אחריות תזונתית היוצרת תגובת שרשרת שמקרינה על תחומים רבים בחיים.

את התהליך מנחה ומלווה לאה אלון, נטורופתית מוסמכת, תזונאית הוליסטית והרבליסטית קלינית ומומחית לתהליכי ניקוי.
התהליך בנוי מארבעה מפגשים – שעתיים וחצי כל מפגש – תפריטים משתנים – פורמולת צמחי מרפא בהרכב ייחודי, לעידוד פינוי הרעלים מהגוף.

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים