קורס יחסי מטפל מטופל

מכללת כרכור רואה במקצועות הטיפול ייעוד ושליחות. מתוך תפיסה זו הכריזה המכללה על קורס יחסי מטפל-מטופל כאבן יסוד חיונית בכל אחד מהמסלולים המסמיכים את הבוגרים לעסוק בטיפול וכתנאי לקבלת תעודת מטפל מוסמך או בכיר. הקורס עוסק במערכת היחסים המורכבת והייחודית הנוצרת בקליניקה, והוא כולל הרצאות, דיונים תיאורטיים והתנסות (סטאז'

הטיפול מתחיל בתוכנו

מכללת כרכור רואה במקצועות הטיפול ייעוד ושליחות. מתוך תפיסה זו הכריזה המכללה על קורס יחסי מטפל-מטופל כאבן יסוד חיונית בכל אחד מהמסלולים המסמיכים את הבוגרים לעסוק בטיפול וכתנאי לקבלת תעודת מטפל מוסמך או בכיר. הקורס עוסק במערכת היחסים המורכבת והייחודית הנוצרת בקליניקה, והוא כולל הרצאות, דיונים תיאורטיים והתנסות (סטאז').

לומדים לנהל יחסים מקצועיים

הקורס חושף את התלמידים לתהליכים הצפויים להם במרחב הטיפולי מנקודת מבטו של המטופל. בד בבד מבהיר הקורס את מקומו של המטפל במשוואה, מציע גבולות למעורבותו הפיזית והרגשית בתהליך וחותר להפנמת הקודים האתיים והמקצועיים של הטיפול.

הקורס נמשך 160 שעות אקדמיות ונשען על מספר תחומי לימוד מרכזיים:

  • ערכים ואתיקה בטיפול – מושגי יסוד מעולם הטיפול
  • תקשורת בין שותפים לקשר – כיצד מנהלים תקשורת בריאה, אפקטיבית וארוכת טווח
  • מושגים עיקריים בקשר הטיפולי – ניהול שגרת טיפול, הצבת יעדים, התמודדות עם קשיים
  • החוזה הטיפולי – גיבוש וניסוח התנאים לעבודה משותפת
  • הברית הטיפולית – שמירה על המטפל, על פרטיותו, על מכלול הצרכים שלו ועל ביטחונו
  • יחסי מטפל-מטופל – עבודה בשניים ובקבוצה

מכללת כרכור היא המכללה היחידה בארץ הדורשת השתתפות בקורס יחסי מטפל-מטופל כתנאי לקבלת תעודת מטפל. בוגרי הקורס העומדים בדרישותיו זכאים לתעודת השתתפות, יכולים להתקדם בתכנית הלימודים – ובסיומם לזכות בתעודת מטפל בהתאם למסלול הלימודים הרלוונטי.

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים