מעגל גברים - מרחב של אחווה וביטוי אישי

מספרים שלפני 19 דורות, במישורים של צפון אמריקה, שני גברים צעירים יצאו לצוד. באחד הימים הופיעה לפניהם אישה מיוחדת במינה, בעלת כוחות מקודשים, יפה בצורה יוצאת דופן. אחד הגברים הצעירים ראה אותה ומיד רצה בה. ניגש אליה וניסה ל"התחיל" איתה. האישה התבוננה בו והפכה אותו לאבק שהתפוגג באוויר. הגבר השני זיהה את הקדושה שבאישה זו וניגש אליה בענווה ושאל לזהותה. האישה ענתה לו שיש לה מתנה עבור אנשיו ושעליו לחזור לכפר ולספר לכולם שבזמן הירח המלא היא תחזור על מנת להביא את מתנתה אל האנשים. הגבר הצעיר רץ לכפר, סיפר לזקנים את אשר קרה ואכן כולם התכוננו והתכנסו בירח המלא וחיכו לבואה. האישה הגיעה אל הכפר והביאה לאנשים את מקטרת השלום הראשונה. מקטרת זו היוותה את הדרך והמסורת של שבטים רבים בצפון אמריקה ועד היום מהווה את מהות הדרך של המסורת האינדיאנית. בכל אחד מאיתנו יש את שני הגברים הצעירים האלה. שני כוחות זכריים בתוכינו. אחד מהם, כאשר הוא פוגש עוצמה, רוצה לכבוש אותה, לנכס אותה לעצמו ולהפוך אותה לשלו. הגבר השני שבתוכינו, כאשר הוא פוגש עוצמה, יודע לבוא אליה בענווה ולעשות איתה אהבה שבסופו של דבר מביאה חיים וחוכמה לעולם.

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

לא פשוט להיות גבר בעידן שלנו…

בכל יום ויום אנו בוחרים בתוכנו איזה כוח אנו מביאים לעולם. בכל יום יש לנו הזדמנות לבחור איזה גבר אנו רוצים להיות. איך אנו עם עצמנו? עם הבת זוג שלנו? ילדינו?

 

היה זמן בו היינו יוצאים יחד לצוד, יושבים סביב האש ומספרים סיפורים, הגברים של השבט היו לוקחים את הצעירים למסעות התבגרות וחניכה. השבט איפשר לנו מרחב שבו יכולנו לבטא גם את העוצמה שלנו וגם לחוות את ההתפתחות שלנו כבני אדם.

היום המצב שונה… כל אחד מאיתנו לעצמו, מפרנס את ביתו האישי, נלחם על מנת לשמר קצת זמן פנאי. החיבור לאדמה, לשבט, למקום הפראי והחשוף שבנו נשכח, והמרחב המשותף של הביחד הצטמצם.

מעגל הגברים נועד לאפשר לנו חיבור מחודש לזיכרון השבטי הזה. מרחב שבו נוכל להביא את עצמינו בכנות, לצאת לתהליך אישי עוצמתי, לחקור ולבטא מקומות בעצמנו שאולי כבר הגיע הזמן שנפגוש.

נתכנס יחד בפשטות, נאפשר לעצמינו להיות, לבטא את המתנה שבנו, את האמת שלנו. ניגע בנושאים כגון: מיניות, זוגיות, הגשמה, אבהות וכו'. נעשה זאת דרך חוויה (גופנית/רגשית/רוחנית),  טקסים, מעגלי שיתוף וסדנאות.

לאורך השנה יתקיימו שתי סדנאות הכוללות לינה– בצפון הארץ בזמן הקיץ ובמדבר בזמן החורף.

אני מזמין אותך להצטרף ולקחת חלק…

 

 

 

מנחה המעגל – טל פנר

גבר. מטפל ומנחה קבוצות בגישת האקו תרפיה והטבע תרפיה, שותף בצוות ההוראה בתכנית להכשרת מנחי קבוצות בטבע תרפיה באוניברסיטת תל אביב, עובד עם נוער בסיכון, עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים וילדים ובוגרים החווים קשיים רגשיים,  שותף בצוות מרכז משאבים ועוסק בו בפיתוח חוסן בקרב אוכלוסיות באזורי איום מתמשך ואוכלוסיות שחוו טראומה אישית וקולקטיבית, חוקר ומתמחה במסורות ריפוי של תרבויות ושבטים מצפון אמריקה ומערב אפריקה.

 

 

אירועים במכללת כרכור

מצטערים, אין!

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים