website_grid_1660x410_eco

אקותרפיה - ליווי תהליכי ריפוי בטבע

מחפש דרך לשלב את הרצון לעזור ולתמוך באחרים עם אהבתך לטבע ?  מכירה את יכולת הרפוי וכוחו של הטבע?

אקותרפיה – ליווי תהליכי ריפוי בטבע, תכנית הלימוד מציעה גישת טיפול ייחודית המתקיימת בטבע מתוך תפיסה בה המטפל יכול לעבוד בשיתוף פעולה עם הטבע והכוחות הקיימים בו. בתוך תנועת החיים של הטבע אנו יכולים למצוא כוחות, משמעות, תחושת שייכות, חיבור למחזוריות וריפוי. הריחוק מהטבע, מחיי הקהילה, מהפשטות שאנו חווים לאחרונה מביאים עימם בדידות, חרדות, הפרעות קשב ועוד כמטפל באקותרפיה תוכל לעבוד עם אוכלוסיות שונות ומגוונות ולעזור למטופל לחזור חזרה הביתה, לעצמו, להרחיב את תחושת העצמי שלו אל המעגל הגדול לכוחות שלו ולכוח החיים עצמם.

אם אתה מרגיש קריאה בתוכך לעבודה עם הטבע, אם את רואה את החיים כמסע ומעוניינת לתמוך באחרים במסע שלהם – אקותרפיה זהו המסלול עבורכם

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

אקותרפיה – סודות הריפוי של הטבע

מכללת כרכור מציעה לסטודנטים במסלול האקותרפיה ללמוד תהליכי ריפוי רבי-עוצמה בשדה הטיפול הטבעי – ביער, במדבר, בים וכו' מתוך הבנה שחלק ממקורות הקושי של האדם המודרני טמונים בריחוק ההולך וגובר שלנו מהטבע וממעגל החיים. התכנית המבוססת על גישות עבודה יצירתיות ואינטגרטיביות, מקנה כלים למציאת נקודת החיבור האישית של המטופל/הקבוצה לטבע, לכוחות הקיימים בו ומביאה לשיפור באיכות חייו.

יסודות התכנית

תכנית הלימודים נחלקת לשני אפיקים: הסטודנטים נחשפים בכיתה לרעיונות התיאורטיים שעליהם מבוססת האקותרפיה, ובד בבד מקיימים מפגשים חווייתיים בטבע. התכנית משלבת מצד אחד גישות ריפוי מן המסורות הקדומות והתבוננות על אופן החיים והחיבור השורשי שלהן לטבע. יחד עם זאת אנו לומדים ונעזרים בכלים מתקדמים של הנחיית קבוצות יצירתית, מודלים טיפוליים וגישות מתקדמות על מנת שנוכל להתאים את העבודה למגוון רחב של אוכלוסייה.

מיתרונות המסלול

גישת טיפול ייחודית בה הטבע הינו שותף מלא לתהליך הריפוי
עבודה מרתקת מול יחידים וקבוצות
אריגת שיטות עבודה יצירתיות לתוך תהליכי ריפוי
היכרות מעמיקה עם מגוון שיטות טיפול

תכני הלימוד

לימודי האקותרפיה כוללים פרקים נבחרים באקו-פסיכולוגיה, בטבע-תרפיה, רפואה אינדיאנית, הטיפול היצירתי, עבודת חלימה, תנועה, דמיון מודרך story telling ועוד.

הלימודים מיועדים למטפלים הנמשכים לעבודה בטבע ומעוניינים לשלב תחום זה בעבודתם הקלינית. כמו כן מועמדים שאינם מטפלים מוזמנים להצטרף לתכנית (על בסיס ניסיון חיים וראיון אישי).
בראש התוכנית עומד מר טל פנר, מטפל ומנחה תהליכים בטבע, טבע-תרפיסט, מייסד מרכז "פרא" לעבודה טיפולית בטבע ומנחה טקסים ותהליכים ברוח הרפואה האינדיאנית.

מבנה הקורס:

שיעורים פרונטאליים, מפגשים חווייתיים בטבע, עיבוד והמשגה.
היקף שעות לימוד:.160 שעות לימוד אקדמיות.
מס מפגשים בשבוע: מפגש אחד בימי שישי
הקורס כולל אינטנסיב במדבר ואינטנסיב בים.

 

*למתאימים – ישנה אפשרות להמשיך לשנה ב' להעמקה והתנסות מעשית בהנחיית קבוצות באקו-תרפיה.

שנה ב'

נועדה להעמיק את הידע התיאורטי והמעשי בתחום האקו-תרפיה. השנה כוללת התנסות מעשית משולבת עם הדרכה (Supervision) של הנחיית קבוצות באקו-תרפיה בדגש על התפתחות אישית ומקצועית של תלמידי התכנית.

התנסות מעשית (פרקטיקום}:

במהלך השנה נדרשים התלמידים להנחות שתי קבוצות על מנת לעמוד בתנאים לקבלת התעודה.

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת הנחייה באקותרפיה.

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

מצטערים, אין!

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים