קשב וריכוז לאתר החדש

אימון להפרעות קשב וריכוז ADHD

יש סביבך אדם עם בעיית קשב וריכוז ? את מכירה את התסכול לא להצליח ? אתה מכיר את הקושי לא לעמוד בקצב ?

אם אתה אדם שמתמודד עם הפרעת קשב התחושות והמציאות הנ"ל לא זרה לך. ההתמודדות שלך או של היקרים לך היא יום יומית. לעיתים מתישה, מציפה רגשות ודורשת משאבים רבים. יתכן והקושי כולל תחושות פיזיות וגובה מחיר רגשי, חברתי ומקצועי. אימון לקשב וריכוז שם דגש על מודעות למאפייני הקשב והריכוז האישיים לכל אדם ומקנה כלים מעשיים, מהחיים להתמודדות ולשיפור באיכות החיים.

כמאמן לקשב וריכוז, עבור עצמך, עבור ילדיך או עבור אחרים, תלמד ותתרגל כלים לבניה ומציאת מטרה, תשאול נכון והקשבה, כלים להתמודדות עם מאפיינים ייחודים של הפרעת הקשב כמו דחיינות, אימפולסיביות ופרשנות. ביום יום תבצע פגישות אישיות בהם תברר את מקור ואופי הקושי, תלמד דרכי התמודדות ותתרגל אותם יחד, ותנחה את המתאמן לביצוע תרגול בחייו מול מצבים מוגדרים. אם הנושא קרוב אליך תוכל למצוא בקורס כלים לשינוי משמעותי ביכולת לחיות טוב יותר עם הפרעת הקשב או לסייע לאנשים המתמודדים מהפרעת קשב.

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

מטרת הקורס

העמקת ההבנה התיאורטית ביחס להפרעת הקשב והריכוז וביטוייה במרחבי החיים השונים, והקניית כלים ליצירת תהליך אימון להתמודדות עם הפרעה זו בקרב מתבגרים ומבוגרים. המפגשים יכללו צדדים תיאורטיים ומעשיים.

רציונל

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה ניורו-התנהגותית, השכיחה ביותר בקרב האוכלוסייה ומאפייניה משליכים על מירב תחומי החיים.
הטיפול בהפרעת קשב הינו טיפול רב מערכתי המשלב טיפול התנהגותי לצד טיפול תרופתי. לפיכך, לימוד והבנה של הפרעה זו היא בעלת חשיבות רבה לעוסקים במקצועות הטיפול בכלל, ולאלה העוסקים בטיפול בהפרעת קשב בפרט. לאנשים הסובלים מהפרעת קשב ישנו קושי בפיתוח מיומנויות שונות ולכן, כבר בגיל צעיר, מתחילים להיווצר פערים אשר יגרמו לתת השגיות, חיכוכים עם הסביבה, חוסר סיפוק ודימוי עצמי נמוך.

אימון לבעלי הפרעת קשב וריכוז

מהות האימון היא שינוי בצורת החשיבה, שכן לבעלי הפרעת קשב ישנו קושי ליצור תהליכי עיבוד. על ידי תהליך של תשאול נכון, ניתן לייצר את תהליך העיבוד ולפתח מיומנויות מתאימות ומקדמות. במהלך האימון המתאמן לומד כיצד הסימפטומים של הפרעת הקשב באים לידי ביטוי בחייו, ומתבצעת בדיקה מעמיקה של הדפוסים שלו. על ידי הבאת הדפוסים למודעות בשילוב עם מתן כלים לשינוי, המתאמן מסוגל כעת לבחור את ההתנהגות הרצויה, וכך להגיע למימוש הפוטנציאל הטמון בו. תהליך האימון הוא תהליך קצר, ממוקד ויעיל.

ארגז כלים

בקורס נתרגל ונפתח ארגז כלים לשימוש המאמן. ארגז הכלים יכלול כלים מעולם האימון: כלים לבניה ומציאת מטרה, תשאול נכון והקשבה, וכן כלים להתמודדות עם מאפיינים ייחודים של הפרעת הקשב כמו דחיינות, אימפולסיביות ופרשנות.

מבנה הקורס: שיעורים פרונטליים, מעשיים ותרגול.
היקף שעות לימוד: 150 שעות אקדמיות.
מספר מפגשים: מפגש שבועי, 30 מפגשים.

מושגים מקצועיים

הפרעת קשב

הפרעת קשב הינה הפרעה נוירולוגית התפתחותית אשר באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים. לאנשים עם הפרעת קשב קושי בפיתוח מיומנויות שונות ולכן, כבר בגיל צעיר, מתחילים להיווצר פערים אשר יגרמו לתת השגיות, חיכוכים עם הסביבה, חוסר סיפוק ודימוי עצמי נמוך.

אימון

מהות האימון היא שינוי בצורת החשיבה, במהלך האימון המתאמן לומד כיצד הסימפטומים של הפרעת הקשב באים לידי ביטוי בעולם שלו ומתבצעת בדיקה של הדפוסים שלו. על ידי הבאת הדפוסים למודעות בשילוב עם מתן כלים לשינוי, המתאמן מסוגל כעת לבחור את ההתנהגות הרצויה.

קשב מתמשך

היכולת להיות קשוב לאורך זמן גם אם המטלה משעממת (הרי שבעלי הפרעת הקשב אינם מתקשים כלל להתרכז אם יש עניין) לדוגמה ביום לימודים, כנס, קריאת ספר.. כל אדם חווה התנתקויות אבל אדם עם ה"ק יחווה אותם כבר לאחר 2-3 דקות ולא יצליח ליצור רצף ולכן לא יצליח להפיק תועלת מהמטלה

פונקציות ניהוליות

אוסף של יכולות (שליפה, זכרון עבודה..) שאם נדמה לנגנים בתזמורת, כל אחד יודע לנגן מצויין, אבל מנצח התזמורת נמצא בתת-תפקוד, רדום מעט, ולכן לא שולט בנגנים, כל נגן נכנס מתי שהוא רוצה ומנגן בעוצמות שהוא רוצה, לכן הפרעת הקשב היא גם בעיה של ויסות.

 

שאלות נפוצות ומידע מקצועי

  • האם הפרעת קשב היא תורשתית? ואיך הסביבה משפיעה עליה?

  • לא לכולם יש היום הפרעת קשב?

  • האם הפרעת קשב ממשיכה גם לבגרות? כיצד באה לידי ביטוי?

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

מצטערים, אין!

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים