brain-770044_1280

לימודי קינסיולוגיה התפתחותית חינוכית

חשוב לך למצוא תשובות מדויקות ? להיות מסוגל 'להושיט יד' ולשנות בעיות? להצליח להשפיע ישירות על מבנה הקשרים במוח ולטפל בבעיות מורכבות? הקינסיולוגיה מאפשרת זאת. היא פועלת כ'תוכנה' לאיתור מקור הבעיה ופונה ישירות למוח בעזרת טיפול ותרגילים אשר יוצרים רשתות עצביות חדשות. הקינסיולוג יוצר קשר קרוב עם מטופל ומלווה אותו ואת משפחתו מול בעיות של קשב וריכוז, לקויות למידה, אלרגיות, שיפור הזיכרון, חסימות רגשיות ועוד. קורס הקינסיולגיה החינוכית התפתחותית הינו שער כניסה מומלץ לעולם הטיפול. אם טיפול הינו שגרת יומך הקינסיולוגיה תהיה תוספת חשובה ליכולות שלך.

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

בתוכנית הקורס 'קינסיולוגיה ואימון המוח, נלמד על אומנות בדיקת השריר, סוד התקשורת בין המוח הימני והשמאלי, תקשורת גוף-מוח, פרופיל המוח האישי שלי, התבונה של שימת הלב, איזון וחידוד החושים ועוד.

מטרת הקורס:

להכשיר מדריכים ומנחים מקצועיים בשיטת עבודה מעמיקה וייחודית תוך התנסות בתהליך צמיחה והעצמה אישית. הקורס מקנה ארגז כלים נרחב בגישה ההוליסטית המאפשר זיהוי מדויק של חסימות ונטרולן בטכניקות מגוונות ורבות עוצמה.

קינסיולוגיה התפתחותית

היא שיטת עבודה וגישה לחיים שבה ניתן לזהות ולאתר בצורה מדויקת את הגורמים החוסמים את האדם ברמה הקוגניטיבית, הרגשית, הפיזית, והאנרגטית, ומאפשרת לו לשבור את אותם מחסומים ולהשיב לעצמו את סמכותו ועוצמתו הפנימית ואת יכולת הבחירה שלו לגבי הרגשתו והתנהגותו בכל מצב.

יישומים רבים המשמשים לאיזון האדם השלם: שחרור מעגלים חסומים בקשר של מוח וגוף וחיזוק השרירים והיציבה המאפשרים שיפור יכולות למידה, שחרור חסימות רגשיות מן העבר והתמודדות במצבי מתח בכל תחומי החיים כגון: קשב, ריכוז, חרדות, דימוי עצמי, תקשורת בין אישית, הצבת מטרות, השגת יעדים ועוד.

בשנות הלימודים המתקדמות של המסלול השלם קשת היישומים מתרחבת עוד וכוללת התאמת תזונה, זיהוי ונטרול אלרגיות, שחרור מהתנהגויות כפייתיות, עבודה עם פרחי באך, רפלקסים ינקותיים איזון מערכת הורמונאלית, ועוד…

משך הקורס 35 מפגשים שבועיים, 140 שעות לימוד

 נושאים נלמדים בקורס:

תרגילי מוח BRAIN GYM® – בפרק זה נלמד על מבנה המוח, על אופן פעולתו ועל הקשר מוח- גוף-נפש. נכיר מה שימת לב ומבנה תהליך האיזון הבסיסי בן חמשת הצעדים. נלמד אומנות שאילת שאלות והגדרת מטרה כבסיס לתהליך עבודה, תרגילי מוח / תנועה ומאזני מוח/ גוף ליצירת שילוב ושיתוף פעולה מרבי בין המוח והגוף

נלמד תהליכי איזון לכל אחד משלושלת המימדים ולפיתוח ושיפור מיומנויות למידה:

  • איזון לגישות חיוביות למצבים שונים בחיים.
  • מימד המיקוד: יציאה מדפוס הישרדותי, שיפור הבנה ושינוי זווית ראיה.
  • מימד המרכוז: ארגון וויסות רגשות.
  • מימד הצידיות: יכולת לחשוב ולפעול בו זמנית, שיפור תקשורת תוך פנימית ובין אישית.
  • איזון לשיפור הזיכרון, הקשב וההקשבה.
  • איזון לראיה והתבוננות.
  • איזון לכתיבה ומוטוריקה גסה ועדינה.

אומנות בדיקת השריר-  בחלק זה נלמד ונתאמן בביקות שרירים אשר בעזרתן אפשר לבדוק את תגובת האדם למצבי מתח או למעוררי מתח. הנושאים הנלמדים בחלק זה: האנטומיה של השריר והקשר שלו אל המוח כביו פידבק, מעגל שריר פתוח / סגור, מציאת שריר מייצג לתקשורת עם הגוף, הקמת "קו תקשורת תקינה" עם הגוף ו"תיקון תקלות" במידת הצורך.

מגע בריאות שלב 1- בחלק זה נלמד לבדוק 14 בדיקות שרירים הקשורים ל 14 המרידיאנים, נלמד לאזן את אנרגיית המרידיאנים, באמצעות כלים המשולבים משיטות מהרפואה הסינית והמערבית כמו עיסוי נקודות עצביות-לימפטיות ונקודות אחיזה עצביות דמיות. נכיר את תפקודי האיברים הקשורים למרידיאנים על פי הגישה המערבית ועל פי הגישה הסינית. טכניקות העבודה מבוססות על עקרונות הקינסיולוגיה היישומית אשר בה הושם דגש על העובדה כי שינויים בשרירים, בתנועה וביציבה יכולים להשפיע  ולשקף שינויים במערכות הגוף השונות כולל בתפקוד המוח. התוצאה היא חיזוק המערכת החיסונית של הגוף, יציבה משופרת וקואורדינציה טובה יותר, שחרור של מתח שרירי, תזונתי ורגשי והפחתה של כאבים.

קלפי השלכה ותובנות- בחלק זה נלמד כיצד לעבוד עם כלפי השלכה המשמשים לעבודה רגשית ולהבנת מסרים מהתת מודע. נלמד תהליכי עבודה הקשורים למערכות יחסים, הילד הפנימי, התמודדות עם מצבי לחץ ועוד.

מפת הרגשות- זהו כלי לזיהוי דפוסים התנהגותיים ורגשיים ובעזרת בדיקת שריר נלמד לזהות היכן אנחנו במפה. נלמד כיצד לספר את סיפור המפה וטכניקות רבות לשחרור המתח הרגשי, ירידה בגילאים שתאפשר לזהות את האירוע שהתרחש בעבר ויצר את החסימה שמנהלת אותנו עד היום.

שילובים הלכה למעשה- בחלק זה נלמד מהי נוכחות טיפולית ונפתח יכולת אימון והנחייה – אומנות שאילת שאלות, הצטרפות והובלה, מערכת יחסי עוזר- נעזר, העצמה ושינוי, מבנה מפגש ועוד.

הסמכה ותעודת סיום:

בתום תהליך ההכשרה והלימודים מוענקת תעודת מטפל מוסמך לבוגרי שנת הלימודים.
הלימודים במכללה לרפואה הוליסטית נועדו להעניק את ההכשרה הטובה ביותר להתמחות בתחום, וכוללים הכשרה עיונית ומעשית.
קורס מדעים ויחסי מטפל-מטופל הם תנאי לקבלת תעודת מטפל.

פגישת יעוץ:

פגישת יעוץ אצלנו איננה פגישת מכירה ומקנה לך ידע רחב אודות תחום הרפואה הטבעית בארץ ובעולם בכלל ותחום התעניינותך בפרט. זוהי ההזדמנות שלך לקבל כלים מקצועיים ותשובות כנות שיעזרו לך לבחון את החלטתך ולבחור את המסלול המתאים ביותר עבורך. היועצים שלנו הם כולם אנשי מקצוע ולכן מחויבים בראש ובראשונה ליעוץ אמין, כנה ומדוייק.

בוגרי המכללה משתלבים בהצלחה במרכזים רפואיים וקליניקות במגזר הפרטי והציבורי. קינסיולוגיה הינו כלי נפוץ לטיפול במגוון בעיות פיזיות ורגשיות. תחומי עיסוק עיקריים: זיהוי, איתור וטיפול במעוררי מתח הנובעים מלקויות למידה ונטרולם באמצעות תהליך איזון המאפשר לעבור ממצב של התנהלות לניהול.

מושגים מקצועיים

בדיקת שריר

הגוף זוכר הכל ויודע הכי טוב מה נכון עבורו! בדיקת השריר היא כלי מרכזי בארגז הכלים של הקינסיולוג. זהו כלי אשר יוצר קשר ישיר עם כל רמות המודעות שלנו. בעזרתו ניתן לזהות באיזה מישור (פיזי, אנרגטי, רגשי, מנטלי) נמצאת החסימה של המטופל, מהו האירוע שגרם לתקיעות, ואפילו מה תהיה הדרך המתאימה ביותר כדי לשחרר את אותה החסימה.

בדיקת השריר הינו אחד הכלים הראשונים הנלמדים בקורס

תרגילי מוח או Brain Gym®

סדרה של תרגילים פשוטים וזמינים המזוהים עם הקינסיולוגיה החינוכית. תרגילים אלה הוכחו כמועילים בשיפור התקשורת העצבית בין החלקים השונים במוח  ובין המוח לשאר מערכות בגוף. מעבר להשפעתם הברורה על יכולות הלמידה והקשב הם מאוד יעילים גם בהתמודדות עם מצבי מתח וחרדה

ירידה בגילאים

הדפוסים שמנהלים אותנו היום לא נולדו אתמול, הם תוצאה של חוויות שחווינו לאורך חיינו. ירידה בגילאים הינו התהליך המרתק בו אנו מזהים באופן מדוייק את האירוע בחיינו אשר יצר את הדפוס המעכב אותנו בהווה. ומשנים את הפרשנות שאנו נותנים לאותו אירוע כך שהוא ימשיך לנהל אותנו… אך הפעם ממקום מקדם ומצמיח !

ברומטר התנהגותי

כלי עוצמתי שפותח בגישת מוח אחד , אחד הענפים של הקינסיולוגיה הקלאסית. זהו כלי המתמקד בפן הרגשי של הטיפול הקינסיולוגי ומאפשר מצד אחד זיהוי מדויק של הרגש החסום/חוסם, ומצד שני מגדיר את  המצב  הרגשי הרצוי. מעבר לזיהוי הרגשות, עבודה עם הברומטר ההתנהגותי מאפשר שחרור מהמצב המצוי והטמעה של המצב הרצוי

שאלות נפוצות ומידע מקצועי

  • מהם תהליכי איזון ולמה הם נועדו?

  • מהם שלושת המימדים ומה תפקידם?

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים