website_grid_1660x410_eco_a

הכשרת מטפלים באקותרפיה

מחפש דרך לשלב את הרצון לעזור ולתמוך באחרים עם אהבתך לטבע ?  מכירה את יכולת הרפוי וכוחו של הטבע?

אקותרפיה – ליווי תהליכי ריפוי בטבע, תכנית הלימוד מציעה גישת טיפול ייחודית המתקיימת בטבע מתוך תפיסה בה המטפל יכול לעבוד בשיתוף פעולה עם הטבע והכוחות הקיימים בו. בתוך תנועת החיים של הטבע אנו יכולים למצוא כוחות, משמעות, תחושת שייכות, חיבור למחזוריות וריפוי. הריחוק מהטבע, מחיי הקהילה, מהפשטות שאנו חווים לאחרונה מביאים עימם בדידות, חרדות, הפרעות קשב ועוד כמטפל באקותרפיה תוכל לעבוד עם אוכלוסיות שונות ומגוונות ולעזור למטופל לחזור חזרה הביתה, לעצמו, להרחיב את תחושת העצמי שלו אל המעגל הגדול לכוחות שלו ולכוח החיים עצמם.

אם אתה מרגיש קריאה בתוכך לעבודה עם הטבע, אם את רואה את החיים כמסע ומעוניינת לתמוך באחרים במסע שלהם – אקותרפיה זהו המסלול עבורכם

תכניות רב שנתיות
מגמות לימוד

אקו תרפיה – ריפוי עם הטבע

האקותרפיה הינה גישה טיפולית ההולכת ומתרחבת, צוברת תאוצה וביקוש רב בתחום הטיפול. התרחבות והתפתחות זו נובעת מתוך תהליכי מחקר ולמידה המתבוננים בצורת החיים של בני האדם החיים בדרך ובקצב של התרבות המערבית.

אנו רואים כי חלק מרכזי ממקורות הקושי של האדם המודרני טמונים בריחוק ההולך וגובר מהטבע ומהחיים הפשוטים, התנתקות מחיי קהילה המחוברים למעגלי חיים רחבים יותר, מורכבות טכנולוגית שמצד אחד מספקת תקשורת מהירה ומצד שני משאירה מעט מאד זמן לתקשורת אמיתית. אנו יכולים לראות את ההשפעות של סגנון החיים שלנו בתופעות גלובליות כגון בדידות, חרדה, הפרעות קשב למיניהן, איבוד מיומנויות תקשורת בסיסיות וכו'.

יסודות התכנית

הטיפול בגישת האקו-תרפיה מעצים את תחושת המוגנות והביטחון שלנו בעצמינו ובתהליך הטיפולי, הוא מזכיר ומחזק את הקשרים שלנו לגוף, למשפחה, לקהילה, לחלומות, לעולמנו הפנימי, לצמחים, לחיות, לאדמה, לאוויר ולאש – לכוח החיים עצמם.

הגישה הטיפולית של האקו-תרפיה מאפשרת התמקדות בריפוי העמוק של תחושת הבית (ECO) שלנו בעולם ומאפשרת לנו להתבונן ולחדש את כל אותם קשרים נשכחים.

התהליך מאפשר לנו להתבונן באופן אקולוגי – הוליסטי  על נפש האדם מתוך ההבנה כי אנו חלק ממארג שלם של חיים המחוברים זה לזה ומתוך כך להדריך את הלב חזרה הביתה.

תכני הלימוד

האקו-תרפיה רואה את חייו של האדם כמסע חניכה ומשלבת שפות וכלים טיפוליים שונים על מנת לתמוך בו במסע זה.

המסלול משלב מצד אחד גישות ריפוי מן המסורות הקדומות והתבוננות על אופן החיים והחיבור השורשי שלהן לטבע, לצד זאת מקום נכבד מוקדש לכלים מתקדמים של טיפול יצירתי השלכתי, הנחיית תהליכים בטבע, שימוש בטקסים, דמיון מודרך, תנועה, קול, נשימה, מגע ועוד.

במהלך המסלול יפגשו הסטודנטים תכנים מתוך האקופסיכולוגיה, האקולוגיה העמוקה, הרפואה האינדיאנית המסורתית, פסיכותרפיה יונגיאנית, טבע תרפיה, עבודת חלימה, פסיכותרפיה גופנית והטיפול היצירתי. התכנית מכשירה הן לעבודה פרטנית והן לעבודת הנחייה עם קבוצות.

המסלול להכשרת מטפלים באקו תרפיה מתאימה למי שמרגיש קריאה עמוקה בליבו לעבודה עם הטבע. למי שרואה את החיים כמסע ומעוניין לתמוך באנשים אחרים במסע שלהם. מסלול ההכשרה מזמין אתכם לצאת לדרך של ריפוי, פשטות, תחושת יחד והעמקה פנימה אל הטבע האמיתי שלנו.

 

מבנה המסלול

מסלול ההכשרה מורכב משנתיים בהם נלמדים הקורסים הבאים:

 אקו תרפיה (שנה א' וב'):

קורס הליבה של מסלול ההכשרה. מורכב משנתיים של לימודים תיאורטיים וחוויתיים בכיתה, ביער, במדבר ובים. במהלך הקורס מתנסים הסטודנטים בפרקטיקום מעשי בהנחיית קבוצות ובטיפול פרטני. סה"כ 393 שעות אקדמיות.

דמיון מודרך (שנה א'):

קורס שנתי המעניק כלי טיפולי חוויתי רב עוצמה המהווה דרך לעבודה עם תת המודע. הקורס נבנה כמסע לנבכי תת המודע של האדם, במהלכו ילמדו הסטודנטים עבודה וזיהוי של דפוסי מחשבה, התנהגות, רגשות והסיפורים הפנימיים והנסתרים שלנו. במהלך הקורס מתנסים הסטודנטים בפרקטיקום מעשי. סה"כ 160 שעות אקדמיות.

Creative Arts Therapies (בשנה ב'):

קורס שנתי המתמקד בטיפול דרך כלים השלכתיים מטאפוריים. מביא למרחב הטיפולי גישה ייחודית בעלת עומק, גיוון ויצירתיות. הקורס מציע גישה טיפולית עדינה ואפקטיבית באמצעות עבודה עם סמלים, דימויים, מטאפורות, קלפים השלכתיים, דרמה, משחק ואביזר, אבחון ציורים, כתיבה, ציור וצבע, תנועה ומוזיקה, ביבליותראפיה ועוד. סה"כ 120 שעות אקדמיות.

יחסי מטפל-מטופל – ימ"מ (שנה א' ו ב'):

ימ"מ הינו קורס המורכב משני חלקים (אחד בכל שנה), כל חלק נמשך כעשרה מפגשים חושף את התלמידים לתהליכים הצפויים להם במרחב הטיפולי מנקודת מבטו של המטופל. בד בבד מבהיר הקורס את מקומו של המטפל במשוואה, מציע גבולות למעורבותו הפיזית והרגשית בתהליך וחותר להפנמת הקודים האתיים והמקצועיים של הטיפול. סה"כ 106 שעות אקדמיות

סה"כ שעות אקדמיות במסלול ההכשרה: 779 (לא כולל את שעות ההתנסות המעשית בקורסים השונים)

אנו ממליצים לסטודנטים ללמוד את הקורסים הנדרשים במהלך שנתיים, יחד עם זאת התכנית מודולרית ומאפשרת חופש מסויים בנוגע לאורכה.

 תעודות

  • לבוגרי שנה א' תוענק תעודת 'השתתף וסיים בהצלחה קורס אקו-תרפיה'.
  • לבוחרים בקורס מדעים בנוסף לימ"מ א' תוענק תעודת 'מטפל מוסמך בדמיון מודרך'.
  • לבוגרי שנה ב' תוענק תעודת הנחייה ב- A.T (תעודת הנחייה ועבודה באמצעות שילוב אומנויות)
  • לבוגרי המסלול בשלמותו תוענק תעודת 'מטפל בכיר באקו-תרפיה'.

אולי יעניין אותך גם...

אירועים במכללת כרכור

מצטערים, אין!

תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים